D.U.K

   
Ar tiesa, kad name, kurio stogas uždengtas plienine stogo danga, padidėja triukšmo lygis, girdisi kai lyja lietus?

- Metalinės stogo dangos klojamos ant kieto pagrindo taip pat yra apšiltinamos izoliacinėmis medžiagomis, kas sudaro papildomą garso izoliaciją, todėl jos nėra triukšmingos kaip galėtų atrodyti.

Kuo skiriasi difuzinės ir antikondensacinės plėvelės?

- Difuzinė plėvelė naudojama nešildomiems pastatams ar pastogėms (nešildomoms palėpėms). Antikondensacinė plėvelė, atvirkščiai, yra dengiama pastogėse kurių patalpos yra šildomos, kadangi yra „kvėpuojanti“, t.y. neleidžia vandens garų kondensatui patekti ant stogo šilumos izoliacijos, taip užkirsdama kelią drėgmės kaupimuisi ir kitoms su ja susijusioms problemoms. Plačiau galite paskaityti skyrelyje „Produktai/Plėvelės“

Ar galima profiliuotus plieninius lakštus pjauti abrazyviniais diskais? Jei ne, kodėl?

- Griežtai NE! Profiliuotus plieninius lakštus galima pjauti tik specialiais įrankiais, kurie neįkaitina medžiagos pjovimo metu, kad nebūtų pažeista polimerinė danga ir cinkas, „neapdegtų“ dangos kraštas, todėl danga gali imti rūdyti. Naudodami netinkamus įrankius, netenkate suteikiamos garantijos, kadangi danga bus pažeista dėl Jūsų kaltės. Profiliuotą danga galima pjauti specialiomis rankinėmis arba elektrinėmis skardos karpymo žirklėmis. Šiuos įrankius galima išsinuomoti.

Ar yra skirtumas nuo kurios pusės pradėti kloti profiliuotus lakštus?

- Labai svarbu atsiminti, kad profiliuotus lakštus reikia pradėti dengti nuo apačios, lygiuojant su karnizu. Kuria kryptimi ar iš kairės į dešinę, ar atvirkščiai kloti profiliuotą dangą nėra svarbu, tik reikia atkreipti dėmesį, kad lakšto kairėje išilginėje pusėje yra kapiliarinis griovelis, kuris montuojant turi atsidurti po kitu lakštu, tai reiškia, kad jei pradėsite nuo kairės pusės, sekantį lakštą teks pakišti po ankstesniu.

Ar tiesa, kad čerpinio profilio dangos gamybos metu, formuojant bangą skarda yra ištempiama, todėl atsiranda mikroįtrūkimai ir ilgainiui, gaminys gali imti luptis ar rūdyti?

- Tokioms pasekmėms rizika padidėja, jei gamybai naudojamas netinkamos markės, neelastingas plienas. Mūsų įmonėje gaminama čerpinio profilio danga gaminama iš specialaus profiliavimo linijos techninėje specifikacijoje nurodyto rekomenduojamo konstrukcinio plieno S220-280, kuris yra pritaikytas tokio profilio gamybai, yra daug elastingesnis ir patvaresnis, formuojamas nepasižeidžia.

Kur galima rasti informacijos apie statomų ir rekonstruojamu stogų reikalavimus? Kas reglamentuoja kapitališkai remontuojamų pastatų stogų statybos reikalavimus?

- Visiems plokštiesiems ir šlaitiniams stogams virš gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų taikomas statybos techninis reglamentas STR 2.05.02:2008 „STATINIŲ KONSTRUKCIJOS. STOGAI“.
 
Plačiau jį galite paskaityti čia

Kontaktai

UAB „Euro Meta“
Įm.kodas 300860750,
PVM mokėtojo kodas LT100003314614
Pelkių g. 58,
LT-37454 Panevėžys, Lietuva
Mob. +370 684 083 43
El.paštas: